Pokud to není jen dočasná komplikace, ale problémy s vlhkostí máte neustále, existují dvě varianty, jak to řešit.
Jestli jsou vaše problémy s vlhkostí opravdu velké, nechte dům podřezat. Řemeslníci pomocí strojní pily postupně podřezají obvodové zdi a zajistí je klíny. Do vzniklé mezery vloží hydroizolační fólii, kterou oddělí horní zdivo od toho spodního. Tím přeruší proces, kdy od základů vlhne celá stavba.
Po každé straně zdi zůstane kus fólie široký 25 centimetrů, který se napojí na hydroizolaci podlahy. Ta se také obvykle dělá nová.
V případě podřezání stavby na hydroizolaci doporučujeme fólii PENEFOL® 750 o tloušťce 2 milimetry.
Druhou, méně radikální, možností je použití nopové fólie. Je vhodná tam, kde situace není tak závažná, nebo kde není možné stavbu podřezat (např. kamenný dům).
V tomto případě necháte kolem stavby vykopat díru a odhalíte základy. Kolem zdí položíte nopovou fólii. Vybírejte LITHOPLAST® s vyššími nopy, aby byla vzniklá vzduchová mezera větší. Díky proudění vzduchu zdivo postupně vyschne a nebude už znovu vlhnout.
V případě potřeby můžete dát nopovou fólii i na vnitřní stranu zdí.
Zjistěte víc o doporučeném postupu při sanaci nopovou fólií.
Stejně jako v případě podřezání, i v případě sanace nopovou fólií počítejte s tím, že budete dělat nové, lépe izolované podlahy.
Tip: zkontrolujte radon
Pokud chystáte rekonstrukci, nezapomeňte, že se potřebujete chránit i před radonem. U starých domů může ochrana proti tomuto nebezpečnému plynu úplně chybět nebo ji v některých případech řeší stará nopová fólie.
Jenže v současnosti se už ví, že v případě radonu slouží nopová fólie pouze jako doplněk. Hlavní protiradonovou izolací je hladká fólie, např. PENEFOL®. Proto při rekonstrukci zahrňte do plánů i ochranu proti radonu.
Jste projektant a máte otázku k sanaci pomocí nopové fólie? Kontaktujte nás a a poradíme vám.